G4Media.ro

Jocurile Olimpice: 18 finale, programate duminică la Tokyo/ Înot, haltere sau judo,…

Secțiune susținută de

Jocurile Olimpice: 18 finale, programate duminică la Tokyo/ Înot, haltere sau judo, în oferta sportivă la final de weekend

Nu mai puţin de 18 finale vor avea loc duminică la Jocurile Olimpice de la Tokyo, cele mai multe fiind programate la înot, patru.

Sâmbătă, în prima zi a competiției, China a reușit să strângă cele mai multe medalii (detalii aici), în timp ce România s-a clasat pe locul 12, cu o singură medalie de argint, câștigată de Ana Maria Popescu, la proba de spadă.

Programul finalelor de duminică, 25 iulie (ora României):

  • CICLISM PE ŞOSEA

07:00 (Fuji International Speedway) Cursa feminină de fond

  • HALTERE

09:50 (Tokyo International Forum) categoria 61 kg masculin – Grupa A
13:50 (Tokyo International Forum) categoria 67 kg masculin – Grupa A

  • ÎNOT

04:30 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m mixt masculin – finala
04:52 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m liber masculin – finala
05:12 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m mixt feminin – finala
05:45 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă feminină 4×100 m liber – finala

  • JUDO

sesiunea 4 (11:00-13:50)
(Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin – meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin – meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin – meciul pentru aur
(Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin – meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin – meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin – meciul pentru aur

  • SĂRITURI ÎN APĂ

09:00 (Tokyo Aquatics Centre) sărituri sincron feminin – trambulina de 3 m – finala

  • SCRIMĂ

13:50 (Makuhari Messe B) floretă individual feminin – meciul pentru medalia de bronz
14:20 (Makuhari Messe B) spadă individual masculin – meciul pentru medalia de bronz
14:45 (Makuhari Messe B) floretă individual feminin – meciul pentru medalia de aur
15:15 (Makuhari Messe B) spadă individual masculin – meciul pentru medalia de aur

  • SKATEBOARD

06:25 (Ariake Sports Park Skateboarding) finala stradală masculină

  • TAEKWONDO

14:30 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin – meci pentru bronz
14:45 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin – meci pentru bronz
15:00 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin – meci pentru bronz
15:15 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin – meci pentru bronz
15:30 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin – meci pentru aur
15:45 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin – meci pentru aur

  • TIR CU ARCUL

10:15 (Yumenoshima Final Field) echipe feminin – meciul pentru bronz
10:40 (Yumenoshima Final Field) echipe feminin – meciul pentru aur

  • TIR SPORTIV

05:15 (Asaka Shooting Range) pistol cu aer comprimat feminin, 10 metri – finala
09:30 (Asaka Shooting Range) puşcă aer comprimat masculin, 10 metri – finala

sursa foto: Facebook\ Tokyo 2020

Donează prin PayPal paypal icon
Donație recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Abonează-te la newsletter

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.