Home » Articole » Ioan Turc, candidatul susţinut de Ludovic Orban a fost ales preşedinte al PNL Bistriţa-Năsăud

Ioan Turc, candidatul susţinut de Ludovic Orban a fost ales preşedinte al PNL Bistriţa-Năsăud

Ioan Turc, candidatul susţinut de Ludovic Orban a fost ales preşedinte al PNL Bistriţa-Năsăud
sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea
Ascultă articolul

Candidatul susţinut de Ludovic Orban, Ioan Turc, a fost ales, sâmbătă, preşedinte al PNL Bistriţa-Năsăud.

Ioan Turc, susţinut de Ludovic Orban, a obţinut 275 de voturi, în timp ce contracadidatul său, Sorin Mititean, a obţinut 114 voturi.

Sorin Mititean a fost susţinut de Robert Sighiartău.

Ludovic Orban a fost prezent, sâmbătă, la Bistriţa şi a vorbit despre nevoia de unitate în PNL şi despre nevoia de a apăra valori fundamenlate ale poporului român, cum sunt familia, biserica, şcoala, satul.

- articolul continuă mai jos -

sursa: News.ro, sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea

Comentarii
  • Asta să întâmplă în colonie de sclavagism pentru că noi fraierimea dormim somnul de veci de peste 30 de ani și am lăsat hoți de la conducerea țări și din șparlament după lovitura de stat din 89 să distrugă țara tuturor posibilităților și s-o transforme în colonie de sclavagism

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole