Home » Articole » Încă un candidat la prezidențiale: UDMR își va anunța competitorul în septembrie și mizează pe un scor de 3-4%

Încă un candidat la prezidențiale: UDMR își va anunța competitorul în septembrie și mizează pe un scor de 3-4%

25 iul. 2019
Încă un candidat la prezidențiale: UDMR își va anunța competitorul în septembrie și mizează pe un scor de 3-4%
sursa foto: Inquam Photos/ Raul Stef
Ascultă articolul

Attila Korodi, șeful grupului parlamentar al UDMR din Camera Deputaților, a anunțat că partidul său va participa la alegerile prezidențiale, iar numele candidatului va fi anunțat în septembrie, potrivit unui articol din kronikaonline.ro.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

”Miza este comunicarea dezideratelor comunității maghiare în primul tur al alegerilor prezidențiale”, a spus Korodi, adăugând că UDMR mizează pe un scor de 3-4% în primul tur al alegerilor.

Candidatul UDMR va fi al șaptelea concurent în cursa pentru Palatul Cotroceni, după Klaus Iohannis, Dan Barna, Viorica Dăncilă, Călin Popescu Tăriceanu, Ramona Bruynseels și Liviu Pleșoianu.

Foto: Kelemen Hunor, liderul UDMR (INQUAMPhotos / Raul Ștef)

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.