Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Un juriu a acordat joi peste 1,2 milioane de dolari fostei asistente personale a lui Robert De Niro, considerând că una dintre companiile acestuia este responsabilă pentru că a supus-o unui mediu de lucru toxic, transmite Associated Press.
În timp ce juriul a constatat că De Niro nu a fost personal responsabil pentru abuzuri, acesta a declarat că firma sa, Canal Productions, s-a angajat în discriminare de gen și represalii împotriva fostei asistente Graham Chase Robinson și ar trebui să facă două plăți de 632.142 de dolari către aceasta.
De Niro, care a petrecut trei zile la procesul de două săptămâni – dintre care două în boxa martorilor – a fost prins în procese dueluri cu Robinson de când aceasta a demisionat în aprilie 2019. El nu se afla în sala de judecată atunci când verdictul a fost citit cu voce tare joi după-amiază.
Robinson, în vârstă de 41 de ani, a zâmbit în timp ce se dădea verdictul. După ce juriul a părăsit sala, ea și-a îmbrățișat avocații.
În afara tribunalului, ea a zâmbit larg, iar în alte momente părea să fie aproape de lacrimi. Ea nu a făcut niciun comentariu.
Scârbă profundă pt aceste “victime traumatizate” care prind un anturaj mai special iar apoi aruncă cu găleți de noroi pe oamenii care le-au dat o șansă, doar pentru a face un ban. 90% sunt niște prefăcuți mizerabili care nu au suferit nici o dramă.