Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Abigail Edan, o cetățeancă americano-israeliană în vârstă de 4 ani, răpită de Hamas pe 7 octombrie, se numără printre ostaticii eliberați duminică de Hamas, a declarat un înalt oficial american pentru CNN.
Aceasta marchează prima eliberare a unui ostatic american de la începutul armistițiului dintre Israel și Hamas.
Edan a rămas orfană când părinții săi au fost uciși de Hamas pe 7 octombrie, a declarat anterior familia pentru CNN. Avea 3 ani când a fost răpită, iar ziua ei de naștere a trecut în timp ce era deținută în Gaza.
Ea are o soră în vârstă de 6 ani și un frate de 10 ani, care au văzut cum părinții lor au fost uciși pe 7 octombrie, a declarat Liz Hirsh Naftali, mătușa lui Edan, pentru CNN. Ei s-au ascuns într-un dulap timp de 14 ore, a spus ea.
Președintele SUA, Joe Biden, declarase săptămâna trecută reporterilor că Edan se va număra printre ostaticii care vor fi eliberați în curând.
copil de 4 ani .. ca sa inteleaga toata lumea ce fel de animale sunt palestinienii ( care 3/4 sprijina hamas )
copilului astuia, terororistii palestinieni i-au macelarit familia, acum au eliberat-o..ce sa zic, au suflet bun …