FCU Craiova – CFR Cluj 1-3 / Meciul a început cu un…

sursa foto: CFR CLuj

FCU Craiova – CFR Cluj 1-3 / Meciul a început cu un moment de reculegere în memoria lui Aleksei Navalnîi

Echipa CFR Cluj s-a impus sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-1, în faţa formaţiei FCU Craiova, într-un meci al etapei a 26-a din Superligă, transmite News.ro.

Partida de la Craiova a început cu un moment de reculegere în memoria lui Aleksei Navalnîi, pentru ca oaspeţii să deschidă scorul în minutul 13, când El Kaddouri a profitat de ieşirea greşită a portarului Gurău şi a înscris. Craiovenii au egalat în minutul 40, prin Baeten – şut superb, din voleu, din marginea careului. Clujenii au încheiat însă repriza în avantaj, după ce Bîrligea a profitat de centrarea lui Otele, în minutul 45+3. În repriza secundă gazdele nu au reuşit să ameninţe cu adevărat poarta apărată de Răzvan Sava, ba chiar oaspeţii au tranşat soarta partidei în minutul 90+2, atunci când Muhar a stabilit rezultatul final, 3-1 pentru CFR.

Clujenii au 45 de puncte şi se află pe locul al treilea, în timp ce FCU Craiova este pe locul 12, cu 30 de puncte.

FCU CRAIOVA: Gurău – R. Negru (Bahassa 46), Lekiatas, Lacroix, Mascarenhas – Vl. Achim, D. Albu (Vl. Pop 46) – Baeten (Ibrahimi 82), A. Chiţu, Padula – Blănuţă (Blidar 46). ANTRENOR: Giovanni Costantino

CFR CLUJ: R. Sava – Mogoş, Boben, Ajeti, C. Manea – Muhar, K. Keita, El Kaddouri (Avounou 63) – Deac (Fica 90+3), Bîrligea (P. Michael 63), Otele (R. Filip 90+3). ANTRENOR: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: El Kaddouri 51

Arbitri: Marian Barbu – Mihai Marica, Stelian Slabu – Valentin Porumbel

Arbitri VAR: Viorel Cojocaru – Andrei Antonie

Observator: Adrian Comănescu