FC Hermannstadt smulge un punct la Constanța în minutul 91/ Campioana Farul,…

sursa foto: Inquam Photos / Alex Nicodim

FC Hermannstadt smulge un punct la Constanța în minutul 91/ Campioana Farul, fără victorie în ultimele cinci etape/ Gică Hagi, cartonaș roșu văzut la finalul meciului

Campioana Farul Constanța rămâne fără victorie în ultimele cinci etape după ce a încheiat la egalitate, 1-1, meciul de sâmbătă seară cu FC Hermannstadt, în etapa 16 a Superligii, iar Gheorghe Hagi a văzut cartonașul roșu după fluierul de final.

Farul Constanța a deschis scorul în prima repriză, în minutul 27, prin căpitanul Artean, după pasa lui Budescu.

A urmat un meci sărac în ocazii, cu doar șase șuturi pe poartă, patru de partea Farului și două de partea sibienilor.

Pe final, în primul minut de prelungire, FC Hermannstadt a reușit egalarea prin golul înscris de B. Alhassan.

După acest rezultat, Farul Constanța rămâne pe locul 7, cu 22 de puncte, în timp ce FC Hermannstadt se află pe locul 4, cu 24 de puncte.