Farul Constanţa a remizat cu CFR Cluj, scor 1-1, iar marinarii lui…

sursa foto: Inquam Photos / Alex Nicodim

Farul Constanţa a remizat cu CFR Cluj, scor 1-1, iar marinarii lui Hagi au emoții să își asigure un loc în playoff

Echipa Farul Constanţa a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea CFR Cluj, în etapa a 29-a din Superligă, transmite News.ro.

La Ovidiu, în minutul 12, Bîrligea a trimis cu capul, pe poartă, dar direct în braţele lui Buzbuchi. În minutul 23 Rivaldinho şi Louis Munteanu, aflaţi în faţa porţii, nu au reuşit să şuteze şi Răzvan Sava a rezolvat faza. Gazdele au deschis scorul în minutul 65, când Ronaldo Deaconu a înscris după o deviere a lui Louis Munteanu. Clujenii au egalat în minutul 83, cu un şut superb al lui Ajeti. S-a terminat 1-1 şi CFR rămâne pe locul al treilea în clasament, cu 50 de puncte. Farul este pe loc de play-off, al 5-lea, având 42 de puncte, dar aşteaptă ultima etapă pentru a fi sigură de prezenţa între primele şase echipe ale Superligii.

FARUL: Buzbuchi – Dussaut, K. Boli, M. Popescu (Diogo Queiros 70), Kiki – R. Deaconu (D. Sîrbu 70), Nedelcu, Vînă – N. Grigoryan (Grameni 58), L. Munteanu (Budescu 70), Rivaldinho (I. Cojocaru 58). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

CFR CLUJ: R. Sava – Cr. Manea (Mogoş 76), Boben, Ajeti, Abeid – Muhar, K. Keita, Tachtsidis (Avounou 69) – Fică (R. Filip 77), Bîrligea (P. Michael 69), Otele. ANTRENOR: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: M. Popescu 21 / Otele 90+1

Arbitri: George Găman – George Neacşu, Ciprian Danşa – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Ionuţ Coza – Valentin Avram

Observator: Cristian Nica