Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
”Tergiversarea aprobării în Guvern a acordului de roaming la tarife reduse cu Republica Moldova este inexplicabilă”, arată președintele interimar al USR, Cătălin Drulă, într-un comunicat.
El arată că acordul pentru scăderea tarifelor la roaming a fost semnat de cele două guverne încă din 11 februarie, urmând să fie implementată prin hotărâri de guvern. În timp ce guvernul de la Chișinău a adoptat încă din 23 februarie hotărârea necesară, executivul de la București nu a făcut-o, la aproape o lună de la semnarea acordului.
Consecințele directe sunt că operatorii telecom din România nu au putut începe negocierile cu cei din Moldova, arată Drulă. (Sursa foto: Unsplash / John Tuesday)
” președintele interimar al Republicii Moldova, Cătălin Drulă,” ??? serios? nu era al USR?
Trebuie sa ai înțelegere, acolo lucrează jurnaliști făcuți la normă, la Spiru Haret.
Băi Rangă , ești foarte tare .
Sunt destul de sigur ca Catalin Drula nu este presedintele interimar al Republicii Moldova
Mai drula bula sigur asta este cea mai mare grija a Romaniei
Bine Drulau, guvernul din umbră chiar funcționează!!! :))))
„roaming la tarife reduse cu Republica Moldova este inexplicabilă”, arată președintele interimar al Republicii Moldova, Cătălin Drulă, într-un comunicat”
Cătălin Drulă nu este președinte interimar al R.M. rectificați va rog
Iar s-a trezit drulă vorbind? El e părinte 1sau părinte 2 ???
Sa-i spună cineva ca de câte ori deschide gura, debitează orice, doar ce trebuie nu.
Drulă, nu vrei sa mai faci o moțiune de cenzura cu aur?
„Tergiversarea aprobării în Guvern a acordului de roaming la tarife reduse cu Republica Moldova este inexplicabilă”, arată președintele interimar al Republicii Moldova, Cătălin Drulă, într-un comunicat.
.
Hai odata cu unirea aia, daca un oltean cu ceva treaba prin Banat si apoi Bucuresti a ajuns deja presedinte interimar la basarabeni.
astia traiesc in alta lume .
Nu prea mai contează tarifele de roaming, vorbesc oamenii pe whatsapp.
Vorbesc săptămânal în Elveția fără nici o problemă.
Poate ca ăștia de g4media au darul clarviziunii si Ranga o sa aju ga pres rep Moldova și al României