Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Directoarea de personal a unei companii de tehnologie din SUA, care a fost surprinsă de o “kiss cam” și proiectată pe un ecran mare la un concert Coldplay în timp era ținută în brațe de directorul general al companiei, a demisionat.
Kristin Cabot nu mai lucrează pentru Astronomer, a declarat firma pentru BBC.
Demisia ei o urmează pe cea a lui Andy Byron, fostul CEO al companiei, care a plecat săptămâna trecută după ce firma a anunțat că va fi plasat în concediu și investigat.
După ce i-a văzut pe cei doi încercând să se ascundă de cameră, solistul Coldplay, Chris Martin, a spus mulțimii: „Ori au o aventură, ori sunt doar foarte timizi”.
Imaginile s-au viralizat rapid pe rețelele sociale și au generat un val de meme.
Ulterior, compania de tech, Astronomer, a publicat o declarație în care anunța o anchetă internă, fără a vorbi despre videoclip, și a declarat că directorul său general va fi plasat în concediu.
În ziua următoare, compania a anunțat că Byron a demisionat.
BBC nu a fost în măsură să confirme în mod independent identitatea niciunei persoane din clip.
Compania, care se ocupă de date, analiză și inteligență artificială, a anunțat că cofondatorul și directorul de produs Pete DeJoy a fost numit director general interimar.
„Evenimentele din ultimele zile au primit un nivel de atenție mediatică pe care puține companii – cu atât mai puțin startup-urile din micul nostru colț al lumii datelor și inteligenței artificiale – îl întâlnesc vreodată”, a declarat DeJoy într-o actualizare după preluarea șefiei.
Acesta a precizat că societatea a devenit un nume „cunoscut” aproape peste noapte și că va continua pe calea sa și „angajamentul de a construi ceva măreț”.
Această declarație este cea mai apropiată recunoaștere de către companie a incidentului de la concertul Coldplay.
Ah, bine că am aflat ce s-a ales de sărmana amorezată, stăteam cu grijă de nici poftă de mâncare nu mai aveam. Să nu uitați să ne spuneți și situația din familia dânsei, ce a zis soțul, soacra mare dar si aia mică, dacă s-a lăsat cu scandal sau cafteală, hai că mai e de mâncat o pâine după ăștia.
Nu v-ați săturat de „știrea” asta penibilă?