G4Media.ro

Cristian Diaconescu: Există o invitaţie a lui Donald Trump adresată lui Nicuşor…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

7 comentarii

  1. Și care este tipul vizetei care va fi, dacă va fi?
    Vizită de stat, vizită oficială, vizită de lucru, vizită privată?

    Suntem în iulie și oficialii noștri nici măcar nu sunt primiți până în septembrie să discute despre o posibilă vizită. Să fim serioși. România nu este capabilă să obțină de la SUA un răspuns ferm cu privire la apărarea sa, convenită anterior cu SUA.

    România este parte a UE și așa o privesc SUA, iar în UE și în lume România nu contează. E un stat nesemnificativ. Și nu poate intra în atenția SUA pentru că nu are nici argumentele nici reprezentanții competenți necesari.

  2. Vizita de stat? Nu cred ca vreun conducator al Romaniei a facut vreodata o vizita de stat in SUA. De obicei conducatorii nostri sunt chemati in vizite de lucru. Nu o sa organizeze Trump ditamai festivitatile pentru conducatorii Romaniei. O sa se duca ND sa discute 10 minute cu Trump in Biroul Oval. Ce o sa discute sunt speculatii. Probabil o sa discute despre cedarea a celui de-al doilea sistem Patriot care Ucraina.

  3. Părerea mea este că Trump ar trebui să fie mituit, asa cum a mituit Ucraina. Să fim serioși, avem nevoie de SUA in fața Rusiei!
    1. Exploatările de gaz din M Neagră pot fi date lui Trump
    2. Aurul de la Roșia Montana poate fi dat lui Trump, pentru că vedem cum Rusia țintește in Ucraina zonele bogate in minerale
    3. Zonele cu pământuri rare pot fi date lui Trump!

    • Tu sigur nu ești Cristi?

    • Pentru Trump asta contează. Ulterior avem protectia americană securizată. Dacă vor veni de la Partidul Republican avem „relații bune” daca va fi Partidul Democrat oricum au interes in regiune, dar România ar avea susținere bipartita!

  4. Nu înțeleg de ce se tot plânge lumea aici prin comentarii. Trump pare că și-a schimbat părerea despre Putin, iar noi fiind la graniță cu Ucraina, având scutul de la Deveselu, suntem cât de cât importanți strategic pentru Americani.

    Plus pe lângă asta, relațiile România-SUA trebuie reconsolidate după circul din ultimele luni. Vizita, dacă chiar există e necesară pentru a opri un pic valul ăsta „suveranist”, până găsesc ei altceva de ce să se lege

  5. Nu înțeleg de ce se tot plânge lumea aici prin comentarii. Trump pare că și-a schimbat părerea despre Putin, iar noi fiind la graniță cu Ucraina, având scutul de la Deveselu, suntem cât de cât importanți strategic pentru Americani.

    Plus pe lângă asta, relațiile România-SUA trebuie reconsolidate după circul din ultimele luni. Vizita, dacă chiar există e necesară pentru a opri un pic valul ăsta „suveranist”, până găsesc ei altceva de ce să se lege

Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.