Home » Articole » Copil de patru ani aflat în grija unei bunici, în judeţul Botoşani, luat cu maşina de doi necunoscuţi / El a fost găsit în circa o oră, cu tatăl lui natural / Persoanele implicate, duse la Poliţie pentru clarificarea situaţiei

Copil de patru ani aflat în grija unei bunici, în judeţul Botoşani, luat cu maşina de doi necunoscuţi / El a fost găsit în circa o oră, cu tatăl lui natural / Persoanele implicate, duse la Poliţie pentru clarificarea situaţiei

Copil de patru ani aflat în grija unei bunici, în judeţul Botoşani, luat cu maşina de doi necunoscuţi / El a fost găsit în circa o oră, cu tatăl lui natural / Persoanele implicate, duse la Poliţie pentru clarificarea situaţiei
Mașină de poliție / Sursa foto: Adrian Ilincescu / G4Media.ro
Ascultă articolul

Un copil de patru ani care se afla în grija unei bunici, în judeţul Botoşani, a fost luat, luni dimineaţă, de două persoane necunoscute, cu un autoturism negru. Astfel, au fost declanşate căutări în mai multe judeţe, maşina, în care copilul se afla împreună cu tatăl său natural, fiind găsită în circa o oră. Persoane implicate au fost duse la sediul Poliţiei pentru clarificarea situaţiei, transmite News.ro.

- articolul continuă mai jos -

Inspectoratul de Poliţie Judeţean Botoşani a anunţat că, luni, în jurul orei 10.00, a fost sesizată răpirea unui copil de 4 ani, lăsat în grija unei bunici, din localitatea Durneşti, judeţul Botoşani.

”Din cercetări a reieşit faptul că acesta, în timp ce se afla pe gardul care împrejmuieşte curtea imobilului, din localitatea Durneşti, ar fi fost luat de către două persoane necunoscute şi introdus într-un autoturism negru, după care s-ar fi deplasat într-o direcţie necunoscută”, a arătat sursa citată.

Ca urmare, au fost alertate în sistem integrat forţele din cadrul inspectoratelor de poliţie judeţene Botoşani, Iaşi, Vaslui, Galaţi şi Brăila, pentru găsirea copilului.

”În urma activităţilor complexe desfăşurate, în jurul orei 11:10, poliţiştii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Iaşi au depistat, în localitatea Popricani, autoturismul în cauză, precum şi minorul care se afla în custodia tatălui natural, din judeţul Brăila. Ulterior, persoanele identificate au fost conduse la sediul Poliţiei, pentru continuarea cercetărilor în vederea clarificării întregii situaţii de fapt”, a precizat IPJ Botoşani.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole