Home » Articole » Constantin Toma, primarul Buzăului, despre guvernul Veştea: Este o formulă încropită, sper să nu treacă

Constantin Toma, primarul Buzăului, despre guvernul Veştea: Este o formulă încropită, sper să nu treacă

1098
Constantin Toma, primarul Buzăului, despre guvernul Veştea: Este o formulă încropită, sper să nu treacă
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media
Ascultă articolul

Primarul municipiului Buzău, social-democratul Constantin Toma, a declarat luni, pentru Agerpres, că speră ca guvernul propus de Adrian Veştea să nu fie votat, considerând că „formula este una încropită cu oameni care nu sunt la nivelul funcţiilor nominalizate”, transmite Agerpres.

„Este o formulă care nu poate ajuta ţara în niciun fel, pentru că este o formulă încropită cu oameni care nu cred că vor face faţă sau nu sunt la nivelul funcţiilor nominalizate. Sper să nu treacă”, a afirmat Toma.

- articolul continuă mai jos -

Audierile miniştrilor propuşi în Cabinetul Veştea au încep, luni, în comisiile de specialitate. Potrivit programului anunţat de conducerea Parlamentului, audierile în comisii se vor desfăşura până la ora 21:00, iar la ora 21:30 va fi plenul reunit.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole