G4Media.ro

Ciucă: România rămâne o destinaţie atractivă pentru investitorii din afara graniţelor, iar…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

12 comentarii

  1. Firmele apreciază ordonanțele fiscale date fără avertisment.

  2. Daca am avea si o politica fiscala stabila si predictibola, daca am avea si infrastructura de transport, daca am avea si meritocratie si mai putina coruptie in aparatul de stat, am avea o crestere economica mult mai serioasa

  3. Nici bovinul de ciucă nu crede ce spune

    • La bolșevici toate sunt de-a-ndoaselea, ei trăiesc pe altă planetă 😂😂😂😂😂😂

  4. Dacă vrei sa vina investori străini, liberalizarea terenurilor agricole astfel încât oricine vrea sa cumpere teren agricol sa o poată face fără probleme. Agricultura are nevoie urgent de investitori puternici ea poate deveni motorul economiei nu gaura neagră a bugetului.

    • @aiurel
      Bun nume ți-ai ales.
      Au cumpărat străinii teren in Romania ce nici nu visezi tu. Italieni, germani, unguri și alții.
      Pt că se poate și acum!!!!
      „Agricultura are nevoie urgent de investitori puternici ea poate deveni motorul economiei” ce replică comunistoidă! (Cacofonia e intenționată)
      Mai mult de 2/2 nu îți trebuie.
      Statul nu a fost în stare nici până acum să rezolve cu registrele agricole și vii tu cu liberalizarea terenurilor. Gizus!

  5. Aha, așa e, eu mi-am închis firma pentru că sunt prost, nu pentru că aveați voi mâna până la cot în buzunarele ei. Lasă șefu’, o deschid iar!

  6. ”….guvernul Romaniei e partener onest” de aproape un an ?!
    Si acum doi ani, cand tot pnl era seful guvernarii, si acum trei ani cand tot pnl era stapanul guvernarii , cum era guvernul ?!
    Acest pnl nu-si asuma ce si cum a facut in guvernarile recente -de unul singur sau asociat prin vointa lui cu USR si/sau considera guvernarile lor recente lipsite de onestitate -in relatia cu mediul de afaceri ?!!In mod firesc numarul firmelor straine ca si al celor romanesti inregistrate creste an de an . Incetarea pandemiei, nu va spune nimic ? In ce a constat ”onestitatea”superioara celor precedente-tot ale pnl-, stie cineva ?!

  7. Vorbim de capital strain si investitii cand pe romanii nostri cu firme ii capusati pe toate partile si angajatii au cele mai mari taxe pe munca. Daca vroiati sa o ducem mai bine digitalizati bugetarii si eficientizati munca la stat. Bugetarii au crescut cu 20k de cand o ardeti la guvernare.
    Vine criza si sa o vad din ce le mai dati salarii si pensii speciale!

  8. da, sigur, e mai bine decit in rusia 🙂

  9. Ramane si nu prea.