Cinci din cinci: FCSB învinge Poli Iași cu 2-1 și e în…

sursa foto: Inquam Photos / Vali Marin

Cinci din cinci: FCSB învinge Poli Iași cu 2-1 și e în fruntea Superligii, după un parcurs perfect în primele etape

Echipa FCSB a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a Superligii. Este a cincea victorie consecutivă a bucureştenilor în campionat, transmite News.ro.

Bucureştenii au dominat prima repriză ratând mai multe ocazii. Florinel Coman a trimis în bară, din lovitură liberă, în minutul 39, iar în minutul 44 tot Coman i-a pasat lui Ovidiu Popescu şi acesta a şutat de la 20 de metri învingându-l pe Ailenei. Ieşenii au avut un gol anulat de VAR pentru un henţ al lui Gheorghiţă, în minutul 45+3, când Marchioni trimisese balonul în poartă. După pauză, Târnovanu a respins excelent şutul lui Bordeianu, în minutul 49, dar Olaru a înscris pentru 2-0 în minutul 68. Finalul de meci a fost pe contre după ce Vaşvari a redus din diferenţă în minutul 79, profitând de o pasă a lui Bordeianu.

Cu această victorie, FCSB a trecut pe primul loc al clasamentului, cu cinci victorii din cinci meciuri – 15 puncte. Poli Iaşi rămâne pe ultimul loc din Superligă, cu doar trei puncte.