Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Cheloo, solistul trupei Paraziții, ar fi pătruns cu mașina în curtea Catedralei Mântuirii Neamului, au declarat pentru G4Media surse apropiate anchetei.
UPDATE, miercuri, 30 iulie, ora 8.30
Artistul a transmis un mesaj video, în care spune că nu poate dovedi că este nevinovat, însă el nu a încercat decât să facă bine. El apreciază că toată această situație nu ar fi altceva decât o înscenare, relatează Știrile ProTV.
„Eu sunt convins că pe data de pe data de 12 mai nu am consumat decât o bere și o gură de bere artizanală. Este tot pe ce am pus gura în viața asta. Jur pe tot ce mi-e mai scump în viața asta că trăiesc o mizerie foarte bine pusă la punct. Ăsta e mesajul meu pentru oameni. Mesajul meu care spune că am fost îndepărtat de prieteni, că am fost îndepărtat de toți care îmi sunt dragi, încet și meticulos, și crezând în bunătate, am căzut în această chestie.
Este posibil ca singura dovadă pe care o am și să par nebun să fie ce am în sânge. Partea proastă este că nu am cum să vă demonstrez. Nu am cum să demonstrez. Este doar vorba mea contra tuturor. Îmi cer scuze, dar nu simt decât că am fost luat de prost și îmi pare rău că sunt în continuare un om bun așa cum mă cred de când mă știu. Ba chiar am fost înrăit și îndepărtat de tot ce am mai scump. Vă mulțumesc.”
Știrea inițială:
Potrivit surselor citate, bărbatul ar fi parcat autoturismul personal în curtea bisericii, după care ar fi încercat să plece.
În urma testării efectuate de un echipaj de la Brigada Rutieră, bărbatul ar fi ieșit pozitiv la droguri și negativ la alcool.
Cheloo a fost dus la INML pentru probe biologice.
Comportament de parazit…
De parca bor nu are acelasi comportament, milioane de euro turnate in cadetrada in tara in care aproape jumatate de crestini traiesc in saracie. Bor o masina de facut bani doar
A dat o fugă să „sfințească” palatul Preafericiților!?
Rezultatele de la IML vor fi sigure , a băut fenobarbital ,il durea măseaua . Urmariti cazul si o sa vedeti .
Asa se face acum? Cand omul descopera credinta si vine sa se roage il testezi de droguri? Oameni fara dumnezeu!
A intrat cu masina in un loc nepermis unde nici un alt muritor nu are voie, a avut comportament aberant si a fost testat ! Faptul ca invoca conspiratii de ca si cum ar fi presedinte de partid , candidat la ceva sau nu stiu ce lider arata cam ce urmeaza …
A sfințit locul … s-au a macat teritoriul că și cățeii. Credinciosul a crezut că a ajuns acasă după câteva beri.
Cine o fi scris mesajul usor incoerent?
Exact asta voiam sa spun si eu, pare putin cam incoerent baiatu’…
Numai puțin?!
De ce este interzis sa parchezi la mall-ul mantuirii neamului?
Asta e cu totul altceva care nu e relevant in subiect. Poate sa aiba o motivatie serioasa de siguranta pentru cei care misuna pe acolo sau nu ! Asta are tot atata legatura cu subiectul cat are si faptul ca Maria sa spune ca canta de ”32 de ani pentru oameni ”… de ca si cum ”sacrificiul” asta i-ar da drepturi, vreun fel de imunitate sau i-ar asigura un alt fel de tratament in raport de legi, bune, proaste -cum sunt ele decat celorlalti. Nu stiu ce prieteni l-au parasit dar sigur l-au parasit bunul simt elementar si logica minimala…