Home » Analize » Canalele de Telegram ale președintei Maia Sandu și miniștrilor-cheie din guvernul Moldovei au fost sparte 

Canalele de Telegram ale președintei Maia Sandu și miniștrilor-cheie din guvernul Moldovei au fost sparte 

Canalele de Telegram ale președintei Maia Sandu și miniștrilor-cheie din guvernul Moldovei au fost sparte 
Sursa/EUvsDisinfo
Ascultă articolul

Canalele de Telegram ale președintei Maia Sandu și cele ale vicepremierului și ministrului de Justiție au fost sparte miercuri, potrivit presei de la Chișinău.

Instituția prezidențială a anunțat miercuri printr-un comunicat că a fost spart canalul oficial de telegram al președintei Maia Sandu și a infirmat veridicitatea ultimelor postări, care între timp au fost șterse.

- articolul continuă mai jos -

Tot miercuri, canalul de telegram al viceprim-ministrului Andrei Spînu a fost spart și a fost publicată o postare care denigrează imaginea ministrului de justiție, Sergiu Litvinenco, potrivit portalului Diez.md.

După aceea, și contul viceprim-ministrului Andrei Spînu a fost atacat.

Rețeaua socială Telegram a fost fondată de frații ruși Nikolai și Pavel Durov.

 

Știri video

Comentarii
  • Ruslan Zinin

    Nu folosiți Telegram. Whatsapp are end-to-end encryption.

    • Whatsapp salveaza datele in cloud necriptate… yeeee…
      In Grupuri nu se aplica end to end encryption…. yeeee…
      Si stiu cazuri de dosare cu conversatii intregi din whatsapp yeeeee….
      Mai siguri sunt porumbeii 🤣🤣🤣

    • Si cu asta ne-am lamurit ca Ruslan nu e decat un babalac care n-are nici in clin, nici in maneca cu tehnica moderna :)))

    • Sa ne aducem aminte de conversatiile de pe whatsapp aduse de Carmen Dan.
      Ce scrie intr-un faq nu inseamna ca nu exista un backdoor si o posibilitate de a fi ocolita protectia. Backup-urile de whatsapp le decriptam acum ceva timp, eu gigel de la coltul strazii.
      Dupa analiza algoritmului ethereum iti dai seama ca exista posibilitatea sa fie o cheie care sa deschida usa… Cand nu le-a mai convenit o tranzactie in blockchain au facut reverse….
      Asta asa ca nu dormi in timp ce FNI lucreaza pentru tine!

  • telegram e facut dă doi rusnaci… nikolai durov si pavel durov…agenti durani kgb care se dau dizidenti scapati in occdent…😉😰😏😰😏😰😏😰…

  • Probabil ca Telegram este sub controlul statului rus.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole