Home » Articole » București: Orele de educație fizică în spaţii interioare, fără obligativitatea purtării măștii de protecție

București: Orele de educație fizică în spaţii interioare, fără obligativitatea purtării măștii de protecție

București: Orele de educație fizică în spaţii interioare, fără obligativitatea purtării măștii de protecție
Foto: edupedu.ro
Ascultă articolul

Orele de educaţie fizică în spaţii interioare vor avea loc, începând de joi, fără obligativitatea purtării măştii de protecţie, potrivit unei hotărâri adoptate de Comitetul Municipiului Bucureşti pentru Situaţii de Urgenţă (CMBSU) în şedinţa de luni, în contextul în care incidenţa COVID-19 este în Capitală de 1,95 de cazuri la mia de locuitori.

- articolul continuă mai jos -

„În aplicarea art. 3 alin. (8) din Ordinul comun – Ministerul Educaţiei (nr. 5338/01.10.2021) şi Ministerul Sănătăţii (nr. 2015/01.10.2021) pentru aprobarea măsurilor de organizare a activităţii în cadrul unităţilor/instituţiilor de învăţământ în condiţii de siguranţă epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2, cu modificările şi completările ulterioare, în municipiul Bucureşti, începând cu data de 02.12.2021, se dispune desfăşurarea orelor de educaţie fizică în săli de sport/spaţii interioare, fără obligativitatea purtării măştii de protecţie”, prevede hotărârea CMBSU.

Foto: edupedu.ro

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole