Home » Articole » BREAKING Proprietarul Lidl și Kaufland vrea să preia 70% din La Cocoș. Retailerul român planifică expansiune în Europa

BREAKING Proprietarul Lidl și Kaufland vrea să preia 70% din La Cocoș. Retailerul român planifică expansiune în Europa

BREAKING Proprietarul Lidl și Kaufland vrea să preia 70% din La Cocoș. Retailerul român planifică expansiune în Europa
Ascultă articolul

Grupul german Schwarz, care deține Kaufland şi Lidl, anunță că vrea să preia majoritatea acţiunilor companiei româneşti La Cocoş.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

Reprezentanții La Cocoș transmit că tranzacția vizează 70% din acțiunile companiei, în timp ce fondatorul Iulian Nica va păstra 30% din acțiuni.

Identitatea brandului va fi păstrată integral – de la formatul de magazin și politica de prețuri, până la echipa actuală.

Citește integral pe economedia.ro

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Citește și

Top Articole