G4Media.ro

BREAKING Ministerul Apărării cere Parlamentului aprobarea să cumpere un submarin militar (document)

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

12 comentarii

  1. De ce? Nu-i sufucient în CSAT? Și nu unul, 3,4!

    • În trecutul război, românii au șicanat Sevastopolul cu trei submarine: Delfinul, Rechinul și Marsuinul.

  2. O sa merg sa instalez Windows pe el 😀 lasaand gluma la o parte, cred ca e o idee buna.

  3. Probabil tot de la Michael Schmidt.

  4. Sa cumpere unul gonflabil, la pace il ținem dezumflat in pod.

    • Va fi utilizat part time cu marina bulgara la braconat calcan si alte calcanee sub numele de Yellow Submarine, fiind condus de vokalen instrumentalen sostav Ze Bitilis, na darabanata Ringo Starr. Na ghitarata Boiko Borisov !!!!

  5. nu ai ce face cu o singura unitate de tehnica. iti trebuie minimum 3. un singur sumbarin nu poate fi non stop in actiune, mai are nevoie de mentenanta, de aprovizionare etc. marinarii isi mai iau concediu, se mai imbonavesc etc.

  6. +1

  7. 1? Eu zic sa luam vreo 20, din care 4-5 nucleare! Dacă n-are cine să le conduca, să le inchiriem cu tot cu personal: știu o firma: u-boat