Home » Analize » Boris Becker, proaspăt eliberat din închisoare, revine în calitate de consultant la Eurosport pentru Australian Open

Boris Becker, proaspăt eliberat din închisoare, revine în calitate de consultant la Eurosport pentru Australian Open

Boris Becker, proaspăt eliberat din închisoare, revine în calitate de consultant la Eurosport pentru Australian Open
Sursa foto: Wikimedia Commons / Sven Mandel
Ascultă articolul

La nici o lună de la eliberarea din închisoare, Boris Becker se va întoarce la Eurosport, în calitate de consultant pentru Australian Open, primul turneu de Grand Slam al sezonului, a anunţat marţi postul de televiziune, citat de News.ro.

Condamnat la sfârşitul lunii aprilie de justiţia engleză la doi ani şi jumătate de închisoare pentru infracţiuni financiare, fostul nr.1 mondial a fost eliberat pe 15 decembrie, după opt luni de detenţie şi a fost expulzat din Regatul Unit.

- articolul continuă mai jos -

Avocatul său a explicat că Becker, acum în vârstă de 55 de ani, „şi-a ispăşit pedeapsa” şi „nu face obiectul niciunei restricţii penale în Germania”.

Câştigător a şase turnee de Grand Slam în carieră (Wimbledon în 1985, 1986 şi 1989, US Open în 1989 şi Australian Open în 1991 şi 1996), Becker, care a ajuns pe primul loc în clasamentul mondial în 1991, va avea intervenţii la Eurosport. în fiecare dimineaţă şi după sesiunile nocturne ale Australian Open (16-29 ianuarie).

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole