Home » Articole » Băluţă, despre revenirea lui Ciolacu în fruntea PSD: Nu ai cum să impuţi poziţionarea pe locul trei unui om care a fost învins de un competitor care a trişat/ Dacă va fi propus un premier din partea PSD, sunt convins că mandatul este al lui

Băluţă, despre revenirea lui Ciolacu în fruntea PSD: Nu ai cum să impuţi poziţionarea pe locul trei unui om care a fost învins de un competitor care a trişat/ Dacă va fi propus un premier din partea PSD, sunt convins că mandatul este al lui

Băluţă, despre revenirea lui Ciolacu în fruntea PSD: Nu ai cum să impuţi poziţionarea pe locul trei unui om care a fost învins de un competitor care a trişat/  Dacă va fi propus un premier din partea PSD, sunt convins că mandatul este al lui
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media
Ascultă articolul

Primarul Sectorului 4, Daniel Băluţă, a declarat joi despre revenirea lui Marcel Ciolacu în fruntea PSD, după demisia de după primul tur de scrutin, că este normal să fii responsabil şi solidar cu oamenii care au fost păcăliţi şi minţiţi, cum a fost Marcel Ciolacu. De asemenea, el a adăugat că că nu i se poate imputa că a fost pe locul trei, pentru că a fost învins de un competitor care a trişat. Băluţă a arătat că, dacă va fi propus un premier din partea PSD, este convins că mandatul este al lui Marcel Ciolacu, transmite News.ro.

- articolul continuă mai jos -

”Suntem nişte oameni cerebrali, echilibraţi şi raţionali. Nu ai cum să impuţi poziţionarea pe locul trei unui om care a fost învins de un competitor care a trişat. În ciuda aceleaşi operaţiuni care a fost şi este în desfăşurare, am reuşit să câştigăm alegerile parlamentare”, a spus primarul Sectorului 4, Daniel Băluţă, în emisiunea România Politică de la Prima News.

El a precizat că în aceste condiţii, nu dificile ci extrem de dificile, au reuşit ceva ce foarte puţini s-ar fi aşteptat.

”De aceea, este normal ca în asemenea situaţii să fii responsabil şi solidar cu oamenii care au fost păcăliţi şi minţiţi, cum a fost premierul Marcel Ciolacu. Dacă va fi propus un premier din partea PSD sunt convins că mandatul pe care dânsul îl are este de premier”, a mai arătat Băluţă.

Despre şefia PSD, Daniel Băluţă a subliniat că Marcel Ciolacu rămâne preşedinte al formaţiunii, următorul congres al PSD fiind în 2028.

Știri video

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole