Azarenka s-a calificat în sferturile de finală ale Australian Open. Meciul cu…

Sursa foto: Pixabay

Azarenka s-a calificat în sferturile de finală ale Australian Open. Meciul cu Zhu s-a terminat aproximativ la ora locală 02.20

Jucătoarea belarusă Victoria Azarenka, locul 24 WTA şi cap de serie 24, s-a calificat, duminică, în sferturile de finală ale turneului de grand slam Australian Open, potrivit news.ro.

Azarenka a învins-o în optimi pe Lin Zhu (China), locul 87 WTA, scor 4-6, 6-1, 6-4, în două ore şi 40 de minute. Meciul s-a încheiat aproximativ la ora locală 02.20.

În runda următoare, Victoria Azarenka o va întâlni pe favorita trei, jucătoarea americană Jessica Pegula (3 WTA).

În sferturile de finală mai sunt calificate Elena Rîbakina (Kazahstan, 25 WTA şi favorită 22) şi Jelena Ostapenko (Letonia, 17 WTA şi favorită 17). Rîbakina şi Ostapenko vor fi adversare.