Sindromul Havana: 18 diplomați canadieni au dat guvernul în judecată și solicită despăgubiri de aproximativ 20 de milioane de euro
Optsprezece diplomaţi canadieni care au fost detaşaţi în Cuba şi spun că de atunci suferă de ceea ce a fost denumit „Sindromul Havana” – ce se manifestă prin dureri de cap severe, tulburări de vedere şi greaţă – au dat în judecată guvernul, afirmând că noi cazuri continuă să fie detectate, relatează joi AFP, citată […]