Şefa DSP Harghita: Avem o creştere explozivă a numărului de cazuri, de zece ori mai multe decât în decembrie
Directoarea Direcţiei de Sănătate Publică (DSP) Harghita, Tar Gyongyi, îndeamnă locuitorii judeţului să se vaccineze, în contextul în care se înregistrează o creştere „explozivă” a numărului de cazuri de infectare cu noul coronavirus. „Faţă de perioada similară din decembrie, faţă de luna precedentă, suntem la de zece ori mai mult. (…) Am avut o creştere […]