Urşi îndepărtaţi în weekend din trei localități din Harghita / 62 de intervenţii de la începutul anului
Prezenţa unor urşi a fost semnalată, în weekend, în localităţile Ditrău, Sânsimion şi Poloniţa, animalele fiind îndepărtate în pădure de jandarmi şi poliţişti, anunță Agerpres. Potrivit Biroului de Presă al Inspectoratului Judeţean de Jandarmi (IJJ) Harghita, o femeie din comuna Ditrău a sunat, sâmbătă, la numărul de urgenţă 112, anunţând că un urs se află […]