Drulă: Am fost criticat că sunt prea vehement. Nu am văzut ca laburiştii să stea la un pişcot cu Guvernul şi să fie simpatici
Preşedintele interimar al USR, Cătălin Drulă, a declarat marţi că plecarea lui Dacian Cioloş din partid reprezintă o eroare strategică şi a respins criticile conform cărora ar fi prea vehement, argumentând că în ţări precum Marea Britanie sau Germania opoziţia „nu stă la un pişcot” cu Guvernul, relatează Agerpres. „Eu, de exemplu, am fost criticat […]