Amenzi de peste jumătate de milion de lei în urma controalelor la azilele din Vâlcea
18 iul.
Comisiile mixte de control, constituite la ordinul prefectului Mihai Oprea, au aplicat amenzi în valoare de peste 500.000 de lei în centrele rezidenţiale destinate persoanelor vârstnice, persoanelor adulte cu dizabilităţi şi cele destinate copiilor din judeţ, au anunţat, marţi, reprezentanţii Prefecturii Vâlcea, relatează Agerpres. Potrivit sursei citate, controalele, care s-au desfăşurat săptămâna trecută, au vizat […]