Premierul Cîțu a ajuns la Guvern pe jos, în „Vinerea Verde”: Am făcut 15 minute/ Fac acest lucru foarte des
12 mart. •
11
Premierul Florin Cîțu a ajuns la Guvern pe jos, în „Vinerea Verde”, campanie lansată de ministerul Mediului pentru a încuraja în special angajații din instituțiile publice să folosească transportul alternativ. „Fac acest lucru foarte des. Am venit exclusiv pe jos. Am făcut 15 minute”, a declarat premierul jurnaliștilor. Despre angajații care au ales să nu […]