Focar de COVID-19 la Primăria Râmnicu Vâlcea / Probele prelevate de la angajaţii pozitivi, trimise la Dolj pentru secvenţiere
Un focar de COVID-19 a fost înregistrat în Primăria Râmnicu Vâlcea, trei angajaţi fiind pozitivi. Probele prelevate de la cele trei persoane vor fi trimise la un laborator din Dolj, pentru ca, în urma analizelor, să se stabilească cu ce tulpină virală sunt infectate acestea. Conform oficialilor Direcţiei de Sănătate Publică Vâlcea, trei angajaţi ai […]