37 de paturi libere la terapie intensivă pentru pacienţii bolnavi de COVID-19
Grupul de Comunicare Strategică (GCS) a anunţat că, la nivel naţional, sâmbătă, sunt disponibile 37 de paturi la terapie intensivă pentru pacienţii bolnavi de COVID-19, altele decât cele rezervate special pentru persoane cu anumite condiţii medicale care sunt şi confirmate cu SARS-CoV-2. Sâmbătă, conform datelor existente în aplicaţia alerte.ms, sunt 1.708 paturi ATI destinate pacienţilor […]