Trei sportivi români au urcat pe podium în prima zi a Cupei Europene de cadeți la judo
Trei sportivi români s-au clasat pe podium, sâmbătă, în prima zi a Cupei Europene de judo pentru cadeţi găzduite de Sala Polivalentă ”Ioan Kunst-Ghermănescu” din Bucureşti, transmite Agerpres. Laura Bogdan a obţinut argintul la cat. 48 kg, după ce a pierdut finala cu suedeza Tara Babulfath. Argintul a fost câştigat şi de Luciana Catană, la […]