Pacienții unui centru pentru boli psihice din Prahova, infestați cu râie
Douăzeci de persoane internate în Centrul de Recuperare Neuropsihiatrică pentru Adulți de la Călinești au fost infestate cu râie. Căminul se află în subordinea DGASPC Prahova, instituție la rândul ei subordonată Consiliului Județean Prahova, transmite Ziarul Incomod. Potrivit reprezentanților instituției, primul caz de scabie a fost confirmat în luna decembrie, iar ulterior afecțiunea s-a extins […]