Apple și Google au lansat tehnologia care îți arată dacă ai trecut pe lângă o persoană infectată cu COVID-19
Apple și Google au anunțat, miercuri, lansarea tehnologiei care notifică automat utilizatorii de smartphone-uri dacă au fost expuși la coronavirus, anunță The Guardian. În acest moment, cele două companii au anunțat că 22 de țări și câteva state din SUA plănuiesc să construiască aplicații mobile care să folosească software-ul lansat de ei. Mai multe guverne […]