Mediafax
Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, a declarat, luni, în cadrul unei conferințe de presă, că România se pregătește de ridicarea restricțiilor ”dar cu precauție”.
Ministrul a transmis că este nevoie de precauție în luarea deciziilor pentru a nu supraîncărca spitalele în urma relaxărilor și pentru a preveni creșterea numărului de decese.
Alexandru Rafila a mai spus că nu poate fi vorba de relaxări înainte ca numărul de pacienți internați în stare gravă la ATI să scadă ”în mod susținut”.
sursa foto: Pexels
Iar facem pregatiri sa construim 10 spitale noi si sa dărmăm 10 vechi sa facem scoli noi in locul lor?
Ar fi excelent sa fie eliminata masca ca si obligatie in exterior si unele locuri interioare. Cine este mai fricos, sau are boli, o poate folosi in continuare.
În cazul unui război câte paturi disponibile la ATI aveți? Dacă vine războiul peste noi, ce restricții pentru a nu muri/salva soldații aveți? Câte paturi la ATI aveți pentru copii nevinovați?
Culmea ca totul merge struna de cand ii bolsevicu de rafila la conducere cu hoarda psd , pandemia este perfect administrata , nu mai exista nici o cerva cu lovin in strada / panaramele , antenele nu transmit live protestele lichelelor . Nu mai ard spitale .
Asa popor , asa conducere , FELICITARI
pandemia s-a administrat perfect (nu chiar, dar mult mai bine oricum) ea singura, de la sine, de fapt
De ce? Ca asa zici tu?
Ipohondra mica care esti
Motz inca mai prinzi obligativitate in Austria, fuga repede
Le tremura la toti chilotii ca vine „parada libertatii” cu camioanele peste ei…
… sunt la incalzire, intru imediat 😉
Da doftoru’ Jurma ce zice? Va rog un articol cu parerea lu’ domn’ doftor. Acu 2 saptani cerea carantina si inchiderea scolilor. O fi stiind ceva doftoru’ Jurma!
Foarte bine, era si timpul. In realitate nu le mai respecta nimeni ca deja reprezentau o tampenie si nu au ajutat cu nimic!
A impune vaccinarea obligatorie ca și certificatul verde este o sinucidere politică vorbind eu sint vaccinat cu toate trei dozele am trecut și prin boală și covid și omicronut Rafila o fi el din Ciuma Roșie dar politic se mișca bine politic medical mai se lada așteptat, a făcut câteva mișcări timide dar e mult pina departe
O vai, catastrofal, scapam de restricții. Bine ca am murit toți de hapciu la valurile anterioare. De vreo 3 ori deja. Ca altfel, acu fără masca în aer liber chiar nu știu cum mai scapam.
Mai inteligentule,este act medical si trebuie consimtamant. Daca nu ti-l dai,e ilegal sa-l impui. Fiecare om decide penteu sine.