Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Ministerul Sănătăţii a confirmat, marţi seara, al patrulea caz de COVID-19 în cadrul anchetei epidemiologice demarate la nivelul instituţiei, transmite Agerpres.
Potrivit unei informări de presă transmisă de minister, persoana infectată este simptomatică şi se află în izolare, urmând a fi internată într-un spital de boli infecţioase pentru investigaţii.
Primul angajat al Ministerului Sănătăţii infectat cu COVID-19 a fost depistat luni.
La nivelul instituției s-a decis interzicerea accesului vizitatorilor, iar jumătate dintre angajați vor lucra de acasă, a transmis marți Ministerul Sănățății, printr-un comunicat de presă.
sursa foto: Inquam Photos/ George Călin