Home » Articole » Focar de coronavirus la Ministerul Sănătății: Al patrulea angajat a fost confirmat cu COVID-19

Focar de coronavirus la Ministerul Sănătății: Al patrulea angajat a fost confirmat cu COVID-19

Focar de coronavirus la Ministerul Sănătății: Al patrulea angajat a fost confirmat cu COVID-19
Sursa foto: Inquam Photos/ George Călin
Ascultă articolul

Ministerul Sănătăţii a confirmat, marţi seara, al patrulea caz de COVID-19 în cadrul anchetei epidemiologice demarate la nivelul instituţiei, transmite Agerpres.

Potrivit unei informări de presă transmisă de minister, persoana infectată este simptomatică şi se află în izolare, urmând a fi internată într-un spital de boli infecţioase pentru investigaţii.

- articolul continuă mai jos -

Primul angajat al Ministerului Sănătăţii infectat cu COVID-19 a fost depistat luni.

La nivelul instituției s-a decis interzicerea accesului vizitatorilor, iar jumătate dintre angajați vor lucra de acasă, a transmis marți Ministerul Sănățății, printr-un comunicat de presă.

sursa foto: Inquam Photos/ George Călin

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole