
Miriam Bulgaru, la un pas de tabloul principal de la Roland Garros: Victorie în duelul românesc cu Patricia Țig
Ocupantă a locului 203 în ierarhia mondială, Miriam Bulgaru a ajuns joi în ultimul tur al calificărilor de la Roland Garros, după ce a câștigat duelul românesc cu Patricia Țig (215 WTA).
Susține G4Media. Click AICI pentru a redirecționa 3.5% din impozit - online, gratuit și simplu.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
Victoria a venit pentru Miriam după un meci de două ore și 58 de minute, scor 6-4, 4-6, 7-5.
În acest moment, Bulgaru se află la o singură victorie distanță de prezența pe tabloul principal de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al sezonului din tenisul de câmp.
Pentru Miriam, duelul din ultimul tur al calificărilor va fi unul cu Julia Riera, din Argentina, locul 204 în clasamentul mondial.
Roland Garros 2025 (al doilea Grand Slam al sezonului) va avea loc în perioada 25 mai – 8 iunie. Campionii en-titre sunt Carlos Alcaraz și Iga Swiatek.
Adversarele jucătoarelor din România din turul întâi de la Roland Garros
- Jaqueline Cristian (74 WTA) – Kimberly Birrell (63 WTA)
- Gabriela Ruse (85 WTA) – McCartney Kessler (44 WTA)
- Anca Todoni (91 WTA) – Jessica Pegula (3)
- Irina Begu (94 WTA) – Leolia Jeanjean (wild card)
- Sorana Cîrstea (164 WTA) – Jucătoare din calificări.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen BankPentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.