Home » Articole » 981 de cadre medicale infectate cu coronavirus. Doar în Suceava sunt 462

981 de cadre medicale infectate cu coronavirus. Doar în Suceava sunt 462

981 de cadre medicale infectate cu coronavirus. Doar în Suceava sunt 462
Sursa Foto: Pexels.com
Ascultă articolul

Numărul cazurilor de personal medical infectat cu noul coronavirus a ajuns la 981, conform raportărilor primite de către Institutul National de Sănătate Publică din teritoriu și făcute publice de Ministerul Sănătății.

În Suceava sunt 462 de cadre medicale infectate, cel mai mare număr, urmat de București (131) și Arad (53).
Raportare pe județe:

- articolul continuă mai jos -

Alba total 18
Arad total 53
București total 131
Bacău total 5
Bihor total 2
Bistrița-Năsăud total 5
Brăila total 1
Botoșani total 9
Brașov total 27
Cluj total 15
Caraș-Severin total 1
Constanța total 2
Covasna total 9
Dâmbovița total 3
Dolj total 1
Galați total 34
Giurgiu total 10
Hunedoara total 37
Harghita total 1
Ilfov total 2
Ialomița total 1
Iași total 13
Mehedinți total 3
Neamț total 8
Prahova total 1
Sibiu total 11
Satu Mare total 2
Suceava total 462
Timiș total 31
Teleorman total 15
Vâlcea total 1
Vrancea total 67

Sursa Foto: Pexels.com

Comentarii
  • Dormi bine fluturas ? Stai la buncar ca tot tariceanul ?

  • Nu este clar de ce se difuzeaza aceasta stire. Se induce ideea ca acesti bugetari isi risca viata in razboiul cu Covid. Pe bune? Si eu care credeam ca asta se stie de mii de ani. Peste tot ceilalti sunt victimele razboiului, ei sunt pierderea dureroasa, nu „soldatii”. E ca si cand ai anunta public „Am infrant. Inamicul a ocupat tara desi noi am pierdut 1000 de oameni”.

    Off topic.
    Nu inteleg de ce sunt banate comentariile mele.

  • In lista nu apar toate judetele. De exemplu in Mures sunt 16 si nu e in lista asta.
    Cred ca jumatate sau chiar mai multe din cazurile si decesele raportate in Romania au ca si origine virusul luat din spital.

  • In Giurgiu sunt 31. Din totalul de 80 de cazuri!!!

  • Are legatura cu gradul de expunere – mult mai mare decât al oamenilor obișnuiți!
    E un risc pentru medicii din toată lumea, din păcate! Sunt de apreciat pentru curaj, nu de blamat!
    Una e sa comentezi din casa toata ziua, alta sa stai într-un loc plin de bolnavi. Rog decență !

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole