G4Media.ro

Vladimir Putin: Dacă Ucraina s-ar alătura NATO, rachetele Alianței vor putea ajunge…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

11 comentarii

  1. Daca Rusia s-ar alia NATO ar fi Game Over.

    S-ar pocaii Iranienii, Chinezii s-ar budifica toti, Arabii ar incepe fundatii de caritate, Japonezii s-ar apuca de pescuit, Indienii s-ar spala cu sapun toti, si dupa cum v-am mai zis, Filipine si Indonezia s-ar muta in Siberia(ca tot se-ncing lucrurile…) …

    • Cu NATO nu cred, dar economic vor trebui să se integreze cu vestul până la urmă, altfel îi mănâncă chinezii.

  2. Mă întreb cine reprezintă o amenințare mai mare pentru vecini: România, Ucraina și Polonia pentru Rusia, sau Rusia, cu miile de focoase nucleare, despre care nu știm câte minute le trebuie să ajungă până la noi? Agresorul de secole pretinde acum că se teme că cei mici din jurul lui ar putea deveni ofensivi?

  3. Ok.
    Și dacă ajung acum în 8-12 min. care ar fi diferența.
    Afirmația lui Putin este o cacealma de „Popa Prostu” la un joc de Bâza în autobază.
    Nu declară nimeni război Rusiei și nici nu cred că există în mod special o rachetă pe care scrie Putin.
    De fapt chiar sunt sigur de asta.

    • Vaaaai, nu mai are Rusia un tampon din tari prietene cere sa-i protejeze?
      Pai distanta din Ucraina la Moskova e cam tot pe acolo cu Crimeea-Bucuresti sau Istambul, Kaliningrad-Berlin, Copenhaga sau Varsovia, ca sa nu mai vorbim de statele baltice.
      Deci nu e decat o normalitate cu care noi a trebuit sa ne obisnuim, iar rusii vor trebui si ei sa se obisnuiasca.

  4. Stai ba Cracanici linistit ca pot sa ajunga oricum, cu si fara Ucraina in NATO.

  5. Hahahahaha

    NATO e o organizație cu rol defensiv, dictatorul „vova” nu conștientizează lucrul acesta. Dacă nici un stat membru NATO nu e agresat de Rusia, nici Organizația Nord-Atlantică nu va riposta, deci de unde și până unde această afirmație ? =)

    Da, în cazul în care Țările Baltice, România sau Polonia ar fi agresate, ori Ucraina (ar reîncepe un război asemănător anului 2014) și Georgia, asociate NATO, atunci trupele NATO ar trece la ripostă, și e foarte posibil ca în acele 7-10 minute să pice pe pământ rusesc și vreo rachetă. 😉 Deocamdată, ei se bazează pe armament rămas moștenire de la sovieți, asemeni teroriștilor din Hamas.

  6. Putin a adăugat că cel puţin 50% dintre ucraineni nu vor ca ţara lor să adere la NATO. „Aceştia sunt oameni deştepţi. Vorbesc fără nici o ironie. Nu pentru că alţii sunt proşti, ci pentru că ei înţeleg că nu vor să fie în prima linie, nu vor să fie monedă de schimb şi carne de tun”
    Putin vorbeste prostii !. In caz de Razboi Nuclear cea mai multa carne de tun va fi cea sovietica !. In caz de Razboi Nuclear o parte din ucrainieni se pot ascunde in padurile din Carpatii Padurosi si pot supravietuii. Sovieticii in schimb nu au unde sa se ascunda in Siberia pentru ca vor fi gasiti cu usurinta oriunde s-ar ascunde. Mai ales daca NATO a sa-i caute pe sovietici cu ajutorul populatie bastinase asuprite pana acum de sovietici.

  7. LOOK: People across Earth
    via @Reuters

    (📷: Trevor Jones, Collin Gross, Bjoern Kils, Ritzau Scanpix/Claus Bech) https://t.co/3CMCQ1aup3

  8. Dacă nu este o opțiune. Nu a fost și nici nu va fi.

  9. Poate-l intreaba cineva pe pitic cat timp fac rachetele rusesti din Kaliningrad pana la capitalele din Europa .
    Ah, am uitat, securitatea si vietile oamenilor din europa nu se pun, doar rusii conteaza in univers si frica lor ca sunt incercuiti de cei pe care i-au praduit.