Universitatea Craiova, remiză cu CS Tunari, în Cupa României 1-1 / Tunari…

sursa foto: Facebook/ Universitatea Craiova

Universitatea Craiova, remiză cu CS Tunari, în Cupa României 1-1 / Tunari e penultima clasată în liga secundă

Universitatea Craiova a terminat la egalitate cu formaţia de ligă secundă CS Tunari, 1-1 (0-0), miercuri, în deplasare, în Grupa D a Cupei României la fotbal, după ce a egalat cu şansă în minutul 90, anunță Agerpres.

Universitatea a făcut un joc lamentabil, dar a reuşit egalarea prin Jovan Markovic (90), care a deviat norocos mingea trimisă de slovenul Jasmin Kurtic din lovitură liberă.

Pe un teren impracticabil, penultima clasată în liga secundă a deschis scorul imediat după pauză (46), prin Paul Mitrică, după o gafă de proporţii a lui Juraj Badelj.

În alt meci din Grupa D, UTA a învins-o pe Gloria Buzău cu 2-1 deplasare, după ce echipa de ligă secundă conducea la pauză. Valentin Dumitrache (32) a deschis scorul pentru gazde, dar arădenii au reuşit să întoarcă scorul în partea a doua, graţie golurilor semnate de Marcelo Freitas (57) şi Aleksandar Vucenovic (75), la primele lor goluri pentru ”Bătrâna Doamnă”.

Marţi, FC Voluntari a învins-o pe Farul Constanţa cu 2-0 în primul meci al grupei.

Rezultate de miercuri:

Grupa D

Gloria Buzău – AFC UTA Arad 1-2 (1-0), Stadion Gloria – Buzău

Au marcat: Valentin Dumitrache (32), respectiv Marcelo Freitas (57), Aleksandar Vucenovic (75).

Arbitru: Cristian Moldoveanu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Cristian Daniel Ilinca (Craiova), Răzvan Claudiu Tudor (Bucureşti); al patrulea oficial: Mihai Laurenţiu Ene (Bucureşti)

Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) – CCA, Simona Renta (Galaţi) – FRF

CS Tunari – Universitatea Craiova 1-1 (0-0), Stadion Central Arsenal – Tunari

Au marcat: Paul Mitrică (46), respectiv Jovan Markovic (90).

Arbitru: George Cătălin Roman (Timişoara); arbitri asistenţi: Nicuşor Marin (Suseni/Argeş), Ioan Daniel Humita (Armeniş/Caraş-Severin); al patrulea oficial: Mihai Motan (Târgovişte)

Observatori: Marcel Savaniu (Satu Mare) – CCA, Mihai Duras (Bucureşti) – FRF