G4Media.ro

Un consilier local al USR a demisionat din Consiliul Local Timişoara, după…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

21 comentarii

  1. Stimati USR-isti. Filtrati mai bine cine va intra in partid!

    • Corect. Din start ar trebui sa cantareasca atent de cate ori un om e gasit implicat intr-un proces, civil sau penal. Nu cred ca e imposibil sa verifice asta inainte de a pune pe cineva pe lista electorala.

    • Cum ar fi putut evita?

      Ce criteriu ai fi pus tu, criteriu de care sa nu fi trecut Szilagyi? Ii cereai actele tuturor proprietatilor, si controlai sa vezi daca n-are vreun racord la apa fara contor? Sau acxeptai doar proletari care locuiesc in locuinte sociale, pe care nu le modifica?

      Nu prea ai cum sa eviti.
      Bine ca a plecat.

    • Pai dosarul e din 2018, scrie in articol. Deci, e data in judecata de dinainte de alegeri. Sunt convins ca exista posibilitatea ca un nume sa fie cautat pe rolul instantelor locale, cel putin. Si in functie de acuzatie (sa zicem ca daca te judeci pentru suspendarea unui carnet de conducere pe motiv de depasire a liniei continue nu e atat de grav, dar nu luati mot-a-mot), persoana respectiva sa fie exclusa sau nu de pe lista.

    • Din cate au publicat altii se pare ca avea autorizatie P + 2E si a facut P+2E+M, adica o mansarda in plus. Asa ca darama mansarda si intra in legalitate.
      Nu e legal si nici moral – frmos ca a demisionat. Cei de la PSD si PNL se tin cu dintii de functie, indiferent ce jafuri (vorbim de la 1 milion in sus, nu maruntisuri) fac.

    • Partidul comunist, așa, blamat cum era (pe drept) avea totuși un filtru numit serviciu de cadre, în care cei ce aderau la doctrina lor, erau puricați, adică verificați din toate punctele de vedere, de la bunici și părinți, până la sdudii și doctorate.
      La ăștia de acum, contează doar banii pe care îi pot „dona” partidului (grupului infracțional).

  2. Hopa!
    Cand scria cineva ca USR are baronii lui isi lua injuraturi ca e comunist pesedist. Dar ce sa vezi? Unde e Drula, Preacuratul?

    • Cu ce definitie a baronului lucrezi? Impartaseste-ne si noua, sa radem odata cu cu tine.

      Cel mult corupta (dar justitia nu o sa urmareasca si cine a semnat autorizatia, caci nu se face) si guvid imobiliar.

      Afara cu ea, oricum! 👍

  3. OK, să-și dea demisia și toți PSDNLiștii care au comis infracțiuni, începând cu Arsene și Chirică. Ori e #fărăpenali, ori nu mai e.

    • Asta e o eroare de argumentare. ☹️

      Tu faci ceea ce este corect indiferent ce fac ceilalti. Ori sau nu? 💡

  4. Tudorel toader încă e liber și omu sta pe milioane de euro. De altfel tot USL-ul e plin de milionari în euro care stau liniștiți pe funcții ca lumea în conducerea țării. Cât despre peștișorul ăsta din USR au spus clar că autorizația a fost dată „Nelegal” si nicidecum „Ilegal”. De altfel demolarea construcției nu a fost aprobată de judecători. As fi fost curios de unde a avut bani să ridice blocul ăla mai degrabă.

  5. De unde ai dedus tu că-i penală, tovarășe ?

  6. Toti cei care aveti timp sa scrieti aici, faceti-va curaj si adresati-va Presedintelui Johannis pentru a NU promulga legea care impiedica Asociatiile civice sa se opuna constructiilor ilegale.
    Astfel putem sprijini cu adevarat initiativele unei generatii care se straduie pentru binele comun, in ciuda unor politicieni care voteaza legi de sprijinire a infractorilor.
    Nu inteleg cum asteptati toti sa vina niste serafimi sa se implice in politica!
    Dosar de cadre – asta a fost o unealta pentru eliminarea elitelor societatii pre-comuniste….

  7. Infractoarea de la USR nu a fost dată afară de partidul „drepților” la trimiterea în judecată! Nici acum nu a fost dată afară din partid ci a ales să se retragă! Ia vedeți ce avere impresionantă are micuța, sigur din muncă cinstită! O baroneasă locală, abonată la hoții și promovată de partidul numit USR!

  8. Ca de obicei, bolșevicii sunt neîntrecuți la furat și la mâncat k-kat 😂😂😂😂😂😂

  9. Nu un chiosc,nici o taraba,nici un garaj,nici o casa ,ci ditamai blocul 😃 Fain va sta si voua USR. La cate buzunare a fost imparteala?

  10. De unde pana mea atatea terenuri in Timisoara, apartament Olanda, ca totusi nu cred ca are mult peste 40, daca are! Cum naiba ii faci?

    • iti spun eu cum, omul respectiv construieste cu mana lui si cu oameni gasiti cu greu case si blocuri de la zero. Un om cu expertiza si venit dupa 10 ani de munca in constructii in SUA aduce o experienta pe care o poate foarte usor valorifica. O spun in cunostinta de cauza.

  11. Pe lângă consiliera USR a pierdut procesul și Primăria Municipiului Timișoara , ceea ce ne face să ne întrebăm cum de ? E curios cum niște deontologi ca și g4media nu au pus această întrebare. Părțile în proces au fost cetățenii, vecini cu imobilul construit ilegal, și dna. Consilier și Primăria Municipiului Timișoara prin Primar .

  12. Să-ți fie rușine Aaida, din cauza ta și altor ca tine, partidul a pierdut foarte multi susținători printre care mă aflu și eu. Partidul trebuia să te suspende în secunda doi văzând blocul construit fără documente legale și comentariile aferente apărute în presă.
    Vezi pe cine mai pacalesti în perioada următoare „luptându-te” în interesul comunității.
    Succesuri…

  13. …o plângere la AUTORITATILE STATULUI CARE VERIFICA PROVENIENTA AVERILOR, rezolva problema..!!..,curaj, și treceți de la comentarii la sesizări..!
    …CRED FF TARE CA SUMELE PROVENITE DIN VANZAREA CLADIRII , ilegal construita, TREBUIE CONFISCATE..!!