Home » Articole » Trei elevi de 14 ani care ar fi consumat substanţe psihotrope, transportaţi la spitalul din Petroşani

Trei elevi de 14 ani care ar fi consumat substanţe psihotrope, transportaţi la spitalul din Petroşani

Trei elevi de 14 ani care ar fi consumat substanţe psihotrope, transportaţi la spitalul din Petroşani
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media.ro
Ascultă articolul

Trei elevi de 14 ani, care se aflau în curtea unei şcoli din Petroşani, au fost transportaţi marţi la spitalul de urgenţă din localitate, fiind suspectaţi că ar fi consumat substanţe psihotrope, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Hunedoara, relatează Agerpres.

Incidentul a fost descoperit marţi dimineaţa, poliţiştii din Petroşani fiind sesizaţi pe numărul unic de urgenţă despre faptul că trei copii se află în curtea unei şcoli şi par să fie sub influenţa unor substanţe interzise.

- articolul continuă mai jos -

Poliţiştii care s-au deplasat la faţa locului i-au identificat pe cei trei minori, toţi în vârstă de 14 ani, elevi ai şcolii respective.

Cei trei au fost preluaţi de un echipaj medical şi transportaţi la Spitalul de Urgenţă Petroşani, unde le-au fost acordate îngrijiri medicale.

„În cazul celor trei minori, analizele medicale au indicat posibilitatea prezenţei în organism a unei substanţe psihotrope, motiv pentru care poliţiştii au întocmit un dosar de cercetare penală”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Hunedoara, Bogdan Niţu.

În acest caz poliţiştii au întocmit un dosar penal, cercetările urmând să fie continuate de către ofiţerii Serviciului de Combatere a Criminalităţii Organizate Hunedoara, sub coordonarea procurorilor DIICOT, în vederea stabilirii circumstanţelor comiterii faptelor şi pentru luarea măsurilor legale care se impun.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole