Fata de 14 ani, care a dispărut din judeţul Tulcea în noaptea de marţi spre miercuri, a fost găsită, duminică dimineaţa, în gara Timişoara Nord, poliţiştii stabilind că nu ar fi fost victima vreunei infracţiuni. Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Tulcea a transmis că în urma activităţilor desfăşurate la nivel naţionale, Denisa Gabriela Coadă, în […]
Opt beneficiari şi cinci angajaţi de la Centrul „Sfânta Maria” din Goleşti al Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Vrancea, în care sunt internaţi tineri cu HIV, au fost testaţi pozitiv cu COVID-19, în urma unei anchete epidemiologice, au informat, marţi, reprezentanţii instituţiei, transmite Agerpres. „La Centrul ‘Sfânta Maria’ din Goleşti avem […]