Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Mai mulţi lideri ai PSD sunt nemulţumiţi că Mihai Fifor, fostul secretar general al partidului, s-a prezentat la DNA Arad însoţit de avocata partidului, Alina Cojocaru. Liderii PSD susțin că Mihai Fifor ar fi semnat mai multe facturi consistente cu avocata partidului pe vremea când avea acces la conturile PSD în calitate de secretar general, iar acum beneficiază de serviciile acesteia.
„Nu este corect ca el să apară acolo cu avocata partidului! Sunt şi alţii care au mers la DNA şi au plătit singuri avocaţi să îi reprezinte”, a susţinut un social-democrat pentru G4Media.ro.
Sursele citate au explicat pentru G4Media.ro că avocata avea trecute în contractele încheiate cu PSD zeci de ore de consiliere juridica, iar facturile ar fi depăşit suma de 20.000 de euro.
Foto: Mihai Fifor și avocata Alina Cojocaru la DNA Arad (InquamPhotos / Cornel Putan)
S-a ingrașat? Se pregateste pentru izolare?
Au ajuns sa se fure intre ei.
genial 🙂
Boss..nu e …ca nu se face ..poate a foat pe post de promter…ca la cat de prost e mișu..mai baga și alti „pesedisti cinstiti” de la centru în belea…