Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Liderii celor trei partide de guvernare au convenit luni seară, în ședința coaliției, o primă variantă de împărțire a prefecților. De notat că în ședință a existat o dispută tensionată pentru județul Mureș, care a ajuns în cele din urmă la PNL. Iată cum arată lista de prefecți, cu mențiunea că e posibil ca aceasta să sufere modificări după discuțiile din fiecare partid:
– UDMR: Arad, Covasna, Harghita, Sălaj
– PSD: București, Bacău, Buzău, Bistrița Năsăud, Brăila, Caraș Severin, Dâmbovița, Dolj, Galați, Giurgiu, Iași, Ialomița, Ilfov, Mehedinți, Neamț, Prahova, Satu Mare, Timiș, Tulcea, Vrancea, Vâlcea
– PNL: Alba, Argeș, Bihor, Brașov, Botoșani, Constanța, Călărași, Cluj, Gorj, Hunedoara, Maramureș, Mureș, Olt, Sibiu, Suceava, Teleorman, Vaslui.
De aia au votat bucurestenii impotriva PSD, ca sa puna PNL pe tava Bucurestiul pentru PSD! 😀
Bucuresteni, ati inteles macar acum? Daca votati PNL, votati de fapt cu PSD!
Idem pentru cei din Iasi sau Timis…
Imparțeală ca între mafioți.
Una ție, una,două, mie.
Au mai rămas de împărțit posturile de paznici, portari, femei de serviciu…cam astea au rămas disponibile.
Hotiiiiiii!