
Ronaldinho, după ce a fost prezent la Sports Festival: Mulţumesc, România, pentru primire şi afecţiune
Fostul mare fotbalist brazilian Ronaldinho a afirmat, într-o postare în social media, că s-a simţit foarte bine în România şi că evenimentul de la Sports Festival, al cărui protagonist a fost, s-a bucurat de mare succes, transmite News.ro.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
”Mulţumesc, România, pentru primire şi afecţiune. Am fost foarte fericit să petrec câteva zile în această ţară minunată, cu un popor atât de vesel şi iubitor de fotbal. Evenimentul a fost un succes, să mă mai inviţaţi”, a scris Ronaldinho pe Facebook.
Vedete ale fotbalului internaţional au făcut spectacol, sâmbătă, la Sports Festival de la Cluj-Napoca, la evenimentul „Ronaldinho & Friends” care a avut ca protagoniste All Stars Team şi Team Romania.
Meciul s-a terminat la egalitate, scor 12-12.
Dincolo de rezultat, publicul a trăit un adevărat regal fotbalistic, oferit de unii dintre cei mai iubiţi jucători ai lumii. Ronaldinho (45 de ani), fost Balon de Aur, a fost acompaniat de staruri precum Robert Pires, Adriano, Marco Materazzi, Wesley Sneijder, Jens Lehmann, Ricardinho, Kevin Kurányi şi Cristian Zaccardo, sub conducerea antrenorului Felix Luz.
De partea cealaltă, echipa României i-a reunit pe Eric de Oliveira, Mirel Rădoi, Adrian Mutu, Bogdan Lobonţ, Răzvan Raţ, Cosmin Contra, Adrian Ilie, Alexandru Chipciu şi Florin Cernat, coordonaţi de pe margine de Ioan Ovidiu Sabău. Meciul s-a jucat în format 5+1, cu două reprize a câte 30 de minute şi o pauză de 20 de minute.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen BankPentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.