Home » Articole » Reclama Jumbo, Jumbo, Jumbo, repetat de zeci de ori: eșec sau rețetă de succes pentru creșterea vânzărilor? Specialiști: „Se dorește notorietate, însă nu înseamnă că publicul va alege să cumpere din magazine” / Business-ul din România trage în jos afacerile

Reclama Jumbo, Jumbo, Jumbo, repetat de zeci de ori: eșec sau rețetă de succes pentru creșterea vânzărilor? Specialiști: „Se dorește notorietate, însă nu înseamnă că publicul va alege să cumpere din magazine” / Business-ul din România trage în jos afacerile

Reclama Jumbo, Jumbo, Jumbo, repetat de zeci de ori: eșec sau rețetă de succes pentru creșterea vânzărilor? Specialiști: „Se dorește notorietate, însă nu înseamnă că publicul va alege să cumpere din magazine” / Business-ul din România trage în jos afacerile
sursa foto: Facebook
Ascultă articolul

Timp de două-trei zile, internauții au fost dezbinați de noua reclamă a companiei Jumbo, care a ajuns deja virală pe internet. Spotul publicitar a primit numeroase critici din partea clienților, unii dintre ei spunând că acesta îi face să nu mai dorească să intre în magazinele retailerului.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

„Jumbo, Jumbo, Jumbo, Jumbo, Jumbo…”, pe un ton și într-un ritm psihedelic, timp de cel puțin 10 secunde. Așa sună reclama Jumbo care a stârnit controverse pe rețelele sociale. Unii utilizatori susțin că cei mici sunt încântați, în timp ce adulții aleg să închidă televizorul de câte ori apare spotul publicitar.

Citește integral pe economedia.ro

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Citește și

Top Articole