Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Recensământul populaţiei şi locuinţelor a fost amânat cu un an și se va desfăşura în perioada 1 februarie – 17 iulie 2022, transmite Institutul Național de Statistică (INS). Amânarea a fost provocată de pandemia de coronavirus.
Rezultatele finale ale recensământului vor fi publicate în decembrie 2023, conform calendarului Eurostat.
Calendarul recensământului de anul viitor:
Preluarea datelor din surse administrative şi populare: 1 februarie – 13 martie 2022
Autorecenzare (metoda CAWI): 14 martie – 15 mai 2022
Colectarea datelor de către recenzori, prin interviuri faţă în faţă (cu ajutorul tabletelor): 16 mai – 17 iulie 2022 (Foto: Pexels)
„recensamantul” poate fi consultat in orice moment, de orice stat printr-un „abonament” la Cambridge Analytica Ltd.
De cand cu utilizarea generalizata a smart-phone-ului in SUA nu se mai fac recensamant traditional dor-to-dor.
@dorin Se mai fac recensaminte door-to-door in SUA, si o sa se mai faca. Foarte multi din mediul rural nu au acces la internet.
Nu trebuie sa se stie cati de putini am ramas! Jos securistii tradatori,.murom.cu voi de gat, termitelor! Tradatori ordinari!