Home » Articole » Primele cazuri de COVID-19 din primăriile Constanța, Năvodari și Mangalia au fost confirmate de conducerile instituțiilor

Primele cazuri de COVID-19 din primăriile Constanța, Năvodari și Mangalia au fost confirmate de conducerile instituțiilor

Primele cazuri de COVID-19 din primăriile Constanța, Năvodari și Mangalia au fost confirmate de conducerile instituțiilor
sursa foto: Facebook/ Bundeswehr
Ascultă articolul

Primăria Constanța a anunțat că o angajată din cadrul Direcției Autorizare și Sprijin Operatori Economici a fost confirmată pozitiv cu coronavirus și că urmează efectuarea anchetei epidemiologice a DSP Constanța:

  • ”DSP va efectua ancheta epidemiologică, iar până la finalizarea acesteia toți colegii de birou vor intra în izolare la domiciliu”, au transmis reprezentanții Primăriei Constanța.
- articolul continuă mai jos -

Și primăriile Năvodari și Mangalia au anunțat confirmarea primelor cazuri din administrațiile lor:

  • ”Din păcate, un angajat al Primăriei Mangalia a fost depistat pozitiv la infecția cu COVID-19. Colegul nostru s-a autoizolat imediat după ce a simțit primele simptome”, a transmis Radu Cristian, primarul Mangaliei, joi, printr-un mesaj publicat pe Facebook.

Miercuri, Primăria Năvodari a anunțat că suspendă activitatea într-un corp al primăriei pentru a dezinfecta spațiul după ce o angajată a fost confirmată cu coronavirus:

  • „Persoana infectată este asimptomatică, iar din primele informații contaminarea s-ar fi produs în urma participării la un eveniment de familie care a avut loc într-un județ din nordul țării”, au transmis reprezentanții Primăriei Năvodari.

sursa foto: Facebook/ Bundeswehr

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole