Mediafax
Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Președintele Nicușor Dan a promulgat care permite polițiștilor locali să utilizeze camere foto-video-audio portabile în exercitarea atribuțiilor de serviciu, a anunțat acesta printr-un mesaj pe Facebook.
În măsura în care circumstanțele permit, cetățenii vor fi informați că sunt înregistrați, iar autoritățile locale au obligația de a comunica public dotarea polițiștilor locali cu astfel de echipamente, a mai spus acesta.
Mai bine promulga legea care desființează mizeria asta.
Nu s-a desființat așa-zisa „poliție locală”?
Și ce mai așteaptă?
Să pape banii comunităților locale și să doarmă în mașini?
Ce să filmeze?
Babele care vând pătrunjel pe trotuar?
Porumbeii din parc?